June 18
12.00am – France Vs Mexico – Polokwane
05.00pm – Germany Vs Serbia – Port Elizabeth
07.30pm – Slovenia Vs USA – Johannesburg (Ellis)
June 19
12.00am – England Vs Algeria – Cape Town
05.00pm – Netherlands Vs Japan – Durban
07.30pm – Ghana Vs Australia – Rustenburg
June 20
12.00am – Cameroon Vs Denmark – Pretoria
05.00pm – Slovakia Vs Paraguay – Bloemfontein
07.30pm – Italy Vs New Zealand – Nelspruit
June 21
12.00am – Brazil Vs Ivory Coast – Johannesburg (SC)
05.00pm – Portugal Vs North Korea – Cape Town
07.30pm – Chile Vs Switzerland – Port Elizabeth
June 22
12.00am – Spain Vs Honduras – Johannesburg (Ellis)
07.30pm – Mexico Vs Uruguay – Rustenburg
07.30pm – France Vs South Africa – Bloemfontein
June 23
12.00am – Nigeria Vs South Korea – Durban
12.00am – Greece Vs Argentina – Polokwane
07.30pm – Slovenia Vs England – Port Elizabeth
07.30pm – USA Vs Algeria – Pretoria
June 24
12.00am – Ghana Vs Germany – Johannesburg (SC)
12.00am – Australia Vs Serbia – Nelspruit
07.30am – Slovakia Vs Italy – Johannesburg (Ellis)
07.30am – Paraguay Vs New Zealand – Polokwane
June 25
12.00am – Denmark Vs Japan – Rustenburg
12.00am – Cameroon Vs Netherlands – Cape Town
07.30am – Portugal Vs Brazil – Durban
07.30am – North Korea Vs Ivory Coast – Nelspruit
June 26
12.00am – Chile Vs Spain – Pretoria
12.00am – Switzerland Vs Honduras – Bloemfontein
Second Round – ROUND OF 16
June 26
07.30pm – Group A winner Vs Group B 2nd place – Port Elizabeth
June 27
12.00am – Group C winner Vs Group D 2nd place – Rustenburg
07.30pm – Group D winner Vs Group C 2nd place – Bloemfontein
June 28
12.00am – Group B winner Vs Group A 2nd place – Johannesburg (SC)
07.30pm – Group E winner Vs Group F 2nd place – Durban
June 29
12.00am – Group G winner Vs Group H 2nd place – Johannesburg (Ellis)
07.30pm – Group F winner Vs Group E 2nd place – Pretoria
June 30
12.00am – Group H winner Vs Group G 2nd place – Cape Town
Quarter-finals
July 2
7.30pm – 1st Quarter-final – Port Elizabeth
July 3
12.00am – 2nd Quarter-final – Johannesburg (SC)
7.30pm – 3rd Quarter-final – Cape Town
July 4
12.00am – 4th Quarter-final – Johannesburg (Ellis)
Semi-finals
July 7
12.00am – 1st Semi-final – Cape Town
July 8
12.00am – 2nd Semi-final – Durban
Third Place (July 11)
12.00am – Semi-final losers – Port Elizabeth
Final (July 12)
12.00am – Semi-final winners – Johannesburg (SC)
Next
Newer Post
Previous
This is the last post.

Post a Comment

 
Top